KONCERT JUBILEUSZOWY CHÓRU „URSYNOVIA CANTABILE” UUTW Z OKAZJI 10-LECIA

Przygotowaniom do Jubileuszu towarzyszyły nerwy. Im bliżej koncertu, tym więcej wątpliwości. Czy zdołamy wytrwać na scenie przez prawie dwie godziny? Czy nic nie zawiedzie? Jak nam wyjdzie nowy utwór, który po pierwszy zaprezentujemy publiczności? A doszło jeszcze przygotowanie wystawy, ukazującej nasze pozachóralne hobby i zainteresowania.

Pokonaliśmy trudności, nie zawiodła współpraca, zdążyliśmy na czas. Tremy pozbyliśmy się, jak wszyscy artyści, po wejściu na scenę. Było trochę ciasno, trochę ciemno, drętwiały kończyny – nogi od stania bez ruchu, ręce od trzymania teczki z nutami – ale chyba nie daliśmy tego po sobie poznać.

W koncercie jubileuszowym, który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Okęckiej Sali Widowiskowej w Warszawie, chór wykonał w sumie 18 utworów, zostawiając na zakończenie ,,Niech żyje bal”, piosenkę do słów Agnieszki Osieckiej, rozsławioną przez Marylę Rodowicz. Dla chóru opracował ją Tomasz Kaznowski.

Na koniec były podziękowania, uściski i kwiaty. Nasi goście, rodziny i znajomi lampką szampana wznieśli toast za dalsze sukcesy chóru. Podziwiano też różnorodność zainteresowań i pasji chórzystów, oglądając prace wystawione w naszej małej galerii: artystyczne zdjęcia, obrazy, hafty i ozdoby, zabawne limeryki. Bo my nie tylko śpiewamy…

(tekst: Halina Kowalska-sopran)

11-06-2016_koncert-35

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Jubileuszu…