Aktualności 2019
Życzenia świąteczne
18 kwietnia 2019

Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą czasem nadziei i niech przyniosą Państwu wiele szczęścia i radości, tak byście zawsze z ufnością spoglądali w przyszłość. Wesołego Alleluja!

Gala XVI Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora
15 kwietnia 2019

14 kwietnia 2019 roku, przy szczelnie wypełnionej sali w warszawskim Domu Kultury Zacisze odbyła się Gala XVI Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora, festiwalu, który został wznowiony po kilkuletniej przerwie.

Przybyłych powitała dyrektorka tej instytucji – pani Bożenna Dydek. Przepraszając za ciasnotę, poinformowała, że w przyszłości impreza będzie się odbywać w znacznie lepszych warunkach lokalowych – podjęte już bowiem zostały sprawy związane z rozbudową obiektu.

Przewodniczący jury prof. dr hab. Krzysztof Kusiel-Moroz podsumował krótko konkursowe wystąpienia. Ich poziom ocenił jako bardzo wysoki i dodał, że jury (oprócz prof. Kusiel-Moroza, w jej składzie znaleźli się znana wokalistka Joanna Rawik i związany z kabaretem Marek Majewski – na Gali nieobecny), gdyby pozwalały na to koszty, chętnie dałaby jeszcze kolejne nagrody IV i V, by bardziej zróżnicować ocenę występujących. Podkreślił, że oprócz czystego i poprawnego wykonania jury zwracała też uwagę na widoczny na twarzach zespołu efekt zaangażowania, czyli tzw. ogólne wrażenie artystyczne (o czym często przypomina też nasza dyrygentka). Joanna Rawik dodała, że muzyka jest jak matematyka; jej elementy są ściśle określone, ale przywołując słowa wielkiego kompozytora Gustava Mahlera uzupełniła, że „wszystko, co najważniejsze znajduje się pomiędzy nutami”.

Wręczanie nagród rozpoczęło się od III miejsca w kategorii chórów, a więc to trzyosobowa reprezentacja Ursynovii Cantabile w strojach galowych (Ania , Grażynka i pisząca te słowa – Ela ) odebrała jako pierwsza statuetkę, dyplom i olbrzymi kosz łakoci.

W całym festiwalu triumfował warszawski Dom Kultury Śródmieście, który wziął trzy pierwsze nagrody w trzech kolejnych kategoriach.
Rozdanie nagród w każdej z czterech kategorii kończył występ laureatów I nagrody.

La Musica z Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, prowadzony przez dyr. Barbarę Wasilewską jako laureat I miejsca w kategorii CHÓRY wykonał trzy pieśni: „Polesia czar”, „Chochlik” i „Szła dzieweczka do laseczka” – tą ostatnią w oryginalnej aranżacji.

Z powodu trudności graniczno-wizowych nie dojechał chór Uścisk Dłoni z Instytucji Społecznej Uścisk Dłoni UTW w Brześciu na Białorusi (dyr. Natalia Szostik), który zajął I miejsce ex equo z La Musicą.

W kategorii KABARETY bawił publiczność A’la Kabaret z Domu Kultury Śródmieście w Warszawie i trzeba przyznać, że robił to z wdziękiem.

Kategorię ZESPOŁY WOKALNE reprezentowały na scenie: Oleander z Domu Kultury Śródmieście w Warszawie i Teatr Muzyczny Niebieskie Migdały z Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła w Warszawie. Ten pierwszy wykonał wiązankę piosenek z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, zaś drugi m.in. w swingującej aranżacji piosenkę „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”.

Najbardziej rozgrzał publiczność występ Zespołu Pieśni i Tańca Oberek z Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” w Wyszkowie, reprezentujący kategorię ZESPOŁY FOLKLORYSTYCZNE. Zagrali i zatańczyli z ogniem, a nas zachwycił czysty i mocny wokal solistki tego zespołu.

Pod koniec Gali zaprezentowany został był 3-minutowy film – migawki z festiwalu, w których znalazł się również nasz chór.

Występy galowe były potwierdzeniem słów pana prof. Kusiel-Moroza o wysokim poziomie tegorocznych uczestników festiwalu. Możemy się więc cieszyć, że chór Ursynovia Cantabile przy tak wysokim poziomie znalazł się wśród laureatów tej imprezy z kilkunastoletnią historią.

teskt: Ela Majewska

Pełna lista laureatów na stronie https://zacisze.waw.pl/…/gala-xvi-festiwalu-chorow-kabareto…

Nakręć się dla Basi
9 kwietnia 2019

Wspólna akcja zbierania ma moc!

Wywieźliśmy kolejną partię nakrętek dla Basi Bogorro.

Akcja trwa nadal, więc zbieramy dalej!

 

III Mokotowskie Senioralia
4 kwietnia 2019

W najbliższy czwartek tj. 11.04.2019 r wystąpimy na trzeciej edycji konkursu „Mokotowskie Senioralia”.

Wyniki XVI Festiwalu Chórów, Zespołów i Kabaretów Seniora
29 marca 2019

Zajęliśmy III miejsce!!!

Zapraszamy na Galę finałową, która odbędzie 14 kwietnia o godzinie 12.00 w Domu Kultury Zacisze w Warszawie.

Zobacz galerię zdjęć przeglądu..

 

XVI Festiwalu Chórów, Zespołów i Kabaretów Seniora
24 marca 2019

W dniu wczorajszym wystąpiliśmy na XVI edycji Festiwalu Chórów, Zespołów i Kabaretów Seniora. Festiwal mający charakter konkursowy organizowany był przez Dom Kultury Zacisze.
Niezwykle sprawna organizacja dowodzona przez Panią Taidę Załuską sprawiła, że ogromna liczba uczestników sprawnie i punktualnie przemieszczała się po piętrach domu kultury. Podkreślić trzeba, że swój czas sobotnio- niedzielny (bo konkurs trwał dwa dni) poświęcili członkowie zespołu Zaciszańska Nuta, którzy jako gospodarze z uśmiechem i życzliwością witali uczestników i pilnowali naszych torebek w garderobach.

Dziś drugi dzień przesłuchań…jury ma naprawdę pracowity weekend.
A wyniki już jutro…!

XVI Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora w Domu Kultury Zacisze w Warszawie
19 marca 2019
Już w najbliższą sobotę wystąpimy na XVI Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora.
 
Co zaśpiewamy? Zostawiamy nieco tajemnicy w tym temacie…
Kto jest ciekaw, to serdecznie zapraszamy 23 marca do Domu Kultury Zacisze w Warszawie na godzinę 09.30!
Podczas konkursu oceniać nas będzie jury w składzie:
prof. Krzysztof Kusiel-Moroz – dyrygent, pedagog i animator kultury, założyciel Warszawskiego Chóru Chłopięcego i Męskiego przy UMFC, kompozytor, kierownik zespołu wokalnego Warszawskiej Opery Kameralnej.
 
Joanna Rawik – piosenkarka, aktorka, dziennikarka.
 
Marek Majewski – autor, kompozytor, poeta, satyryk i felietonista. Jest scenarzystą i reżyserem licznych programów estradowych, telewizyjnych i radiowych, m.in. Kabaretowa Lista Przebojów.
Spotkanie z kolędą – koncert kolęd
7 lutego 2019

20 stycznia 2019 roku w Bemowskim Centrum Kultury odbył się koncert kolęd zespołu Retro.ArtBem z udziałem chóru Ursynovia Cantabile Ursynowskiego UTW.

W programie pojawiły się kolędy polskie, ukraińskie oraz popularne utwory związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Publiczność ze wzruszeniem słuchała znanych polskich kolęd, żywo reagowała na mniej znane pastorałki, z zaciekawieniem podziwiała utwory z innych krajów. Rzęsiste oklaski cieszyły wykonawców i dyrygującą śpiewającymi panią Krystynę Kowalską- Wojucką.
Całość uświetnił akompaniament pani Krystyny i pana Tomka Kaznowskiego, który chwilowo wrócił do nas, zatepując obecnego akompaniatora chóru – Pana Krzysztofa Łazutkę, który niesety złamał rekę…

Nam, wykonawcom koncert również sprawił wiele radości, satysfakcji i spełnienia, oraz zachęcił do intensywnego rozwijania naszej największej pasji – śpiewania w grupie!

Dziękujemy publiczności i prowadzącym koncert! Do usłyszenia i zobaczenia!
Bożena M.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii…

Spotkanie z kolędą – koncert kolędowy
5 stycznia 2019

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek pt.:”Spotkanie z kolędą” w wykonaniu chóru „Ursynovia Cantabile” Ursynowskiego UTW oraz zespołu woklanego „Retro.ArtBem”z Bemowskiego Centrum Kultury”

Koncert odbędzie się 20 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury ul. Górczewska 201 w Warszawie. Na koncert jest wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Nowy Rok 2019
1 stycznia 2019
Nowy Rok niech niesie wszystkim nadzieję na uspokojenie, życzliwość i spełnienie marzeń. Chcemy złożyć najlepsze życzenia: pogodnych, zdrowych i radosnych dni w 2019 Roku.
Nabór

NABÓR

Zapraszamy do uczestnictwa w chórze Ursynovia Cantabile!

CZYTAJ WIĘCEJ
Nagrody i wyróżnienia

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Chór Ursynovia Cantabile otrzymał wiele nagród i wyróżnień w swojej dotychczasowej działalności.

CZYTAJ WIĘCEJ
Social Media
UUTW
Zaloguj się